מעגל מתופפים לימי הולדת

למה מעגל מתופפים לימי הולדת יוצר חוויה חזקה ומשמחת כל כך? התיפוף בקבוצה הוא עצמתי ומחזק את תחושת השמחה והשייכות למעגל החברתי, ובנוסף, מציב את בעל השמחה במרכז האירוע, כולם מתופפים לכבודו\ה. ילד\ת היום הולדת מנצח על חבריו והם מתופפים לכבודו.

מעגל מתופפים הוא פתרון נפלא לימי הולדת. כל ילד שיש לו דופק בלב, אוהב לתופף. התיפוף במעגל משמח מאוד את המשתתפים ותוך כדי תיפוף הם יוצאים יחדיו לחוויה קצבית משותפת.

חשוב מאוד לבחור מנחה מנוסה שיודע לסחוף את הילדים לנגינה קבוצתית. כל אחד\ת מוצא\ת את המקום האישי שלו\ה במעגל. יש מקום לביטוי אישי וגם מקום להקשבה לזולת, הרבה מקום ליצירתיות ודימיון. סדנת תיפוף מוצלחת, מוציאה את הילדים למסע דימיוני בעולם של צלילים ועל ידי השתתפות פעילה הילדים עוברים חוויה מגבשת ומשמחת.

חוג תיפוף

מטרתנו בבחירת פעילות לימי הולדת:

מטרתנו בבחירת פעילות לימי הולדת לילדים היא להעצים אץ תחושת השמחה והשתתפותם הפעילה של הילדים, וגם לשים את חתן השמחה במרכז האירוע וכך ליצור חוויה מגבשת שתיזכר לטובה. מעגל מתופפים בימי הולדת יעניק לילדים ולילדות חוויה שתשמח אותם, תוציא להם הרבה מרץ, תמרח להם חיוך מקסים על הפנים ותקנה ערך חברתי מוסף שיוטמע בילדים כנקודת ציון משמעותית בשנה זו.

מפתח להצלחה:
המפתח לחגיגת יום הולדת מוצלחת הוא כמובן, תכנון ותזמון נכון של הפעילות. כדי שהפעילות תצליח וילדינו יחוו חוויה מרגשת של גדילה בשנה אנו צריכים לוודא שאכן לילדים יש תעסוקה ושהם עוברים מפעילות לפעילות בצורה חדה וברורה. כשאתם מארגנים יום הולדת, הכינו תכנית פעולה וכתבו בדיוק כמה זמן תימשך כל פעילות, מה הילדים עושים כשהם מגיעים למקום, מהי הפעילות המרכזית, פעילות נוספת, מתי מחלקים כיבוד, מתי מדליקים את העוגה, ומתי אומרים להורים לבוא לאסוף את הילדים בחזרה.

מיקום:
בחירת המיקום היא חשובה ביותר ומהווה תנאי הכרחי להצלחת הפעילות. אם נבחר מקום מבודד, ניטראלי ותחום – כמו גינה של בית, מרפסת, חדר סגור, אולם קטן, סיכויי ההצלחה שלנו ישתפרו משמעותית. לעומת זאת אם נקיים את הפעילות בגן ציבורי, פארק, גן שעשועים, אולם ספורט, הסיכוי לאבד את תשומת הלב של הילדים גבוה יותר וכך אנו עלולים להגיע למצב שחלק מהילדים משחקים כדור רגל, חלק מטפסים על מתקנים בגן השעשועים ויהיה קשה יותר למרכז אותם ולגרום להם להשתתף בפעילות קבוצתית.

בחירת מפעיל:
חשוב לבחור מפעיל מנוסה למעגל המתופפים, אם אפשר בעל הסמכה של הנחיית קבוצות. הפעלות בימי הולדת הן מורכבות ודורשות מנחה מיומן. מנחה חסר ניסיון עלול לאבד את תשומת ליבם של הילדים, היות והם אינם נמצאים במסגרת, אלא במפגש חברתי, כאשר רמת הקשב יורדת ילדים יכולים לעזוב את הפעילות, לכן חשוב מאוד לבחור מנחה מנוסה שיודע להנחות פעילות של שעה ולשמור על רמת קשב גבוהה.

לסיכום:
מעגל מתופפים לימי הולדת הוא פעילות מגבשת וסוחפת לילדים בכל הגילאים, המתבטאת בהשתתפות פעילה ושמחה משותפת לכבוד ילד\ת היום הולדת הנמצא\ת במרכז האירוע. כדי שהפעילות תהיה מוצלחת חשוב לשים לב לבחירת המנחה ובחירת מיקום האירוע.

בברכה,
סער קלמפרר
מעגל מתופפים - תוף תוף
הצטרפו אלינו בפייסבוק