למה כדאי לתופף?

התיפוף הוא אמצעי להכרה והערכה עצמית

התיפוף משמש ככלי לפיתוח המודעות העצמית, שינוי אישי ובניית קשרים חברתיים וקהילתיים. המתופף חוקר ומעצים את האני הפנימי שלו.

קבוצת מתופפים בטבע בהנחיית סער

אנרגיה קצבית מגיעה אל המוח וגורמת לשתי האונות, השמאלית והימנית, לפעול בו זמנית - המתופף פעיל לוגית ואינטואיטיבית בו זמנית. כתוצאה מתיפוף וחקירה, מתפתח שימוש מושכל באינפורמציה החבויה בתת מודע ומתפתחת תחושה של מודעות עצמית . רושם זה נמשך זמן רב גם לאחר תום חוויית הנגינה.

המתופף מצליח להקשיב ולהתחבר לעצמו. הויבראציה הקולית עוברת דרך כל תאי הגוף, יוצרת גירוי פיזי המוריד את המחסומים וגורם לשחרור רגשי. כך יכול המתופף להביע עצמו ביתר חופשיות ויכול לחבור לרוח הפנימית שלו. בתיפוף נוצרת חווית שחרור זיכרונות שליליים, ביטוי עצמי וחיבור מהותי לנושאים שבתת מודע.

התיפוף בקבוצה הוא חוויה אישית עמוקה אשר מאפשרת לכל אינדיבידואל לשמוע ולהשמיע, לקלוט ולבטא עצמו גם יחד. למעשה, נפתחת הזדמנות לתקשר עם אנשים בעלי תחום עניין משותף. נבנית תחושה של שייכות וקרבה.

תיפוף בקצב, גורם לתחושה מאד מעוררת ומהנה, בנוסף לכך יוצר אפשרות להתבוננות פנימה והחוצה, תוך כדי פעולה בזמן אמת.

התיפוף הוא אמצעי להכרה והערכה עצמית

התיפוף עוזר לנו להחבר מחדש לליבה, לעצמה הפנימית וכושר הביטוי האישי שלנו.

מתופפים בקבוצה

השילוב של ביטוי עצמי והקשבה באותו הזמן מאפשר מקום לכל אחד בקבוצה. כל אחד גם שומע וגם נשמע. כל אחד יכל להגיד את הדברים הכי דיסקרטיים שהוא רוצה, מבלי שהאחרים יבינו מה אמר.

התיפוף בקבוצה הוא חוויה אשר מאפשרת לכל אינדיבידואל לחקור ולהעצים את האני הפנימי שלו. התיפוף משמש ככלי לשינוי עצמי, מודעות אישית, הרחבת אופקים, ובניית קשרים קהילתיים.